Przeglądarki internetowe (znam tylko te, działające w systemie Windows) respektują ograniczenia jednej domeny tj. stawiają określone wymagania stronom uruchomionych z domeny A i wysyłających zapytania do domeny B. W koneskwencji plik html zachowany na dysku lokalnym otworzony w typowej przeglądarce nie odczyta skutecznie danych ze sterownika PLC.
Rozwiązaniem jest sięgnięcie po przeglądarkę CHROME i uruchamianie jej z parametrami "--disable-web-security" i "--user-data-dir=...". Bez obaw, nie doprowadzi to do wyłaczenia wszystkich zabezpieczeń przeglądarki. Jedynie wymóg przestrzegania komunikacji w ramach tej samej domeny zostanie zdeaktywowany. Oto opis tego parametru. Został on wytłumaczony jako: "Don't enforce the same-origin policy. (Used by people testing their sites.)"
Technicznie proponuję więc skopiować skrót prowadzący do przeglądarki Chrome i zmodyfikować go:
poprzez dodanie na końcu pola "Element docelowy" wyrażenia "--disable-web-security --user-data-dir=ABC", gdzie ABC będzie ścieżką do katalogu na dysku, w którym znajdować ma się plik html (np. "/Users/testUser/Desktop/test")
Aby wszystko działało, należy zamknąć wszystkie instancje Chrome (zabić wszystkie procesy) i otworzyć przeglądarkę ponownie. Pojawić się powinien komunikat:
Jeśli macie potrzebę, by normalne, codzienne przeglądanie internetu odbywało się bez ingerencji w standardowe ustawienia, proponuję na potrzebę ww. modyfikacji utworzyć na pulpicie inny skrót np. o nazwie "Chrome PLC".
Po dokonaniu powyższej zmiany, strony html otwierane z lokalnego dysku powinny bez problemu komunikować się ze sterownikiem PLC.
Innymi rozwiązaniami są:
Jak więc zacząć? Zciągnijcie plik z Connection_Test.htm, zmieńcie wartość zmiennej ServerName na IP Waszego sterownika i:
Jeśli żadna z powyższych opcji nie przyniesie pożądanego rezultatu - piszcie maile, postaram się pomóc.